Trening funkcjonalny, czyli jak osiągnąć świadomość własnego ciała

Czy istnieją jakieś ćwiczenia idealne, które tak samo służą każdemu z nas. Z pewnością chcielibyśmy aby istniała uniwersalna recepta na kondycję i figurę idealną, niestety tak nie jest, ponieważ każdy z nas inaczej reaguje na daną dawkę ćwiczeń, a także posiada inną przemianę materii dlatego też ćwiczenia powinny być dostosowane do nas całkowicie indywidualnie.

Jeżeli jesteśmy nieśmiali i lubimy ćwiczyć w domowym zaciszu to doskonałe będą, zwłaszcza dla początkujących ćwiczenia fitness, a także trening funkcjonalny, który idealnie rozbudzi nasze ciało i nauczy jego samoświadomości. Ćwiczenia takie pomogą nam idealnie wbić się rytm ćwiczeń i sprawią, że poczujemy się pewniej we własnej skórze. Być może po kilku tygodniach zdecydujemy się ćwiczyć na zewnątrz lub zapiszemy się do jakiegoś klubu fitness czy na siłownię na której ćwiczyć będziemy razem z innymi ludźmi. By szybko się nie zniechęcić warto pomyśleć o urozmaiconym zestawie ćwiczeń, a także o tym, by nastroić się do ćwiczeń w odpowiedni sposób, odpowiedzmy sobie na pytanie dlaczego ćwiczymy, co chcemy osiągnąć, a także zapisujmy swoje kolejne sukcesy. To z pewnością nastroi nas pozytywnie do ćwiczeń, a także popchnie w stronę dalszych sukcesów. Jeżeli brak nam motywacji załączymy muzykę, która zmotywuje nas do ćwiczeń. Z pewnością z radosnymi dźwiękami szybciej poradzimy sobie nawet z najbardziej morderczym treningiem.

Jeżeli podoba dopisuje, wyjdźmy ćwiczyć na dwór. Nie zawsze musimy iść do klubu czy crossfit box. Idealnym miejscem do ćwiczeń jest każda wolna przestrzeń, nawet plan zabaw na którym możemy zapoznać się z taką techniką jak street workout, która oparta o kalistenikę, pozwoli nam zyskać całkowitą kontrolę nad swoim ciałem. Warto pomyśleć nad tego rodzaju ćwiczeniami. Jeżeli jednak wolelibyśmy mieć nad sobą idealnego trenera, który pomoże nam stworzyć nieskazitelny plan powrotu do formy doskonałej, a także ułoży nam codziennie piękny WOD, to najlepszą opcją będzie dla nas crossfit. Trening siłowy wprost ze Stanów Zjednoczonych, który pomoże nam osiągnąć wymarzone efekty w krótkim czasie.

Podziel sie:

Dodaj opinie

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>