Ubezpieczenie wynajętego auta

W ostatnim czasie kolejne wypożyczalnie samochodów wyrastają w dużych miastach niczym grzyby po deszczu. Korzystanie z usług firm oferujących auta na wynajem w wielu przypadkach ratuje kierowców z opresji. Na przykład wtedy, gdy pojazd nagle odmówi posłuszeństwa i stanie na środku drogi. Lub wtedy, gdy zepsuje się dzień przed wyjazdem na wakacje. Dzięki wypożyczalniom auto zastępcze (szczególnie w nagłych sytuacjach) możemy odebrać w zasadzie od ręki. Jednakże, warto wybierać takie działalności, które wcześniej dokładnie sprawdziliśmy. Na przykład pod względem oferowanego ubezpieczenia. Musimy bowiem pamiętać, że zastępcze auto nie jest naszą własnością. Siadając za jego kierownicą powinniśmy dokładnie sprawdzić, czy pojazd posiada wszystkie niezbędne dokumenty oraz pozwolenia.

Ubezpieczenie wypożyczonego samochodu

Każdy samochód oferowany przez wypożyczalnie aut powinien być ubezpieczony. Z reguły pracownik w chwili rezerwacji samochodu lub w czasie jego odbioru powinien przedstawić klientowi wszystkie niezbędne dokumenty. Jeśli tego nie zrobi, możemy upomnieć się przekazanie dokumentów.

W razie wypadku

Dzięki ubezpieczeniu, w przypadku wypadku lub kolizji z winy innego kierowcy, klient wypożyczalni nie ponosi żadnych konsekwencji. Odpowiedzialność za uszkodzenie pojazdu spada na innego użytkownika drogi. Trzeba jednak zaznaczyć, że na ewentualne koszty może zostać narażony najemca auta, który przyczynił się do spowodowania wypadku. Wsiadając do wypożyczonego samochodu warto o tym fakcie pamiętać.

W razie kradzieży

Ubezpieczenie okazuje się istotne nie tylko ze względu na ewentualny wypadek czy kolizję. Osoba wypożyczająca auto nie ma wpływu na niektóre zdarzenia, takie jak chociażby ewentualna kradzież. Jeśli wypożyczony samochód jest ubezpieczony, klient nie odpowiada za nielegalne przywłaszczenie sobie pojazdu przez inną osobę.

Wypożyczenie samochodu

Obecnie dość łatwo znaleźć w internecie profesjonalną i zaufaną wypożyczalnię aut. Przykładem jest chociażby firma http://easymotionvan.pl/ działająca na terenie Poznania. Podczas poszukiwań zastępczego pojazdu warto sugerować się nie tylko ceną, ale również stanem faktycznym auta. Pojazd oferowany na wynajem musi posiadać wszystkie niezbędne, aktualne dokumenty. W tym oczywiście wspomniane już wcześniej ubezpieczenie.

Wydaje się, że profesjonalne wypożyczalnie aut rzeczywiście wypełniają lukę na rynku motoryzacyjnym. Jeśli potrzebujemy samochodu zastępczego, tego rodzaju działalności mogą szybko rozwiązać nasz problem.

Podziel sie:

Dodaj opinie

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>