Zabezpiecz swoje włosy przed wysoką temperaturą podczas stylizacji!

Wysokie temperatury działają niszcząco na włosy. Właśnie dlatego są narażone na zniszczenie podczas stylizacji z wykorzystaniem suszarki, lokówki czy prostownicy. Nie musimy jednak obawiać się problemów z uszkodzeniem kosmyków, gdy zastosujemy odpowiednie kosmetyki termoochronne!

Regularna stylizacja włosów może spowodować ich uszkodzenie. Włosy są wtedy bardziej matowe, narażone na rozdwajanie się, łamanie oraz wypadanie. Gdy także dotyczy Cię ten problem, nie musisz rezygnować całkowicie ze stylizacji włosów. Warto jednak wiedzieć, jak robić to mądrze, aby włosy wyglądały dobrze i zregenerowały się. Najważniejsza jest termoochrona, czyli ochrona włosów przed wysokimi temperaturami, a także ich odpowiednia regeneracja, aby odbudować je od środka. Jakie kosmetyki warto wtedy wybrać?

Jak chronić włosy przed wysokimi temperaturami?
Aby zabezpieczyć włosy przed wysokimi temperaturami, na przykład podczas suszenia czy prostowania, warto stosować specjalne kosmetyki o właściwościach termoochronnych. Zawarte w nich składniki chronią włosy przed skutkami wysokich temperatur i zapewniają wspomagają ich regenerację. W kosmetykach do ochrony włosów przed wysokimi temperaturami najczęściej stosuje się silikony, które otulają włosy ochronną otoczką, która dodatkowo nadaje im zdrowszy wygląd, gładkość i miękkość. Silikony zabezpieczają wtedy włosy przed nadmiernym odparowaniem ody, a tym samym przed niszczeniem. Dodatkowo, stosuje się również innego rodzaju składniki, które powodują, że fryzura wygląda lepiej w zależności od kosmetyku, na przykład ceramidy, keratyna oraz lipidy.

Kosmetyki do termoochrony – co wybrać?
W sprzedaży można znaleźć różnego rodzaju produkty do ochrony termicznej włosów. To przede wszystkim różnego rodzaju produkty w postaci płynnej, na przykład Loreal Expert Absolut Repair Lipidium – odbudowujący i zabezpieczający krem termiczny. Krem termiczny Loreal Lipidium to krem zabezpieczający, który zapobiega przesuszaniu pasm, dlatego redukuje puszenie i elektryzowanie włosów. Są lepiej zdyscyplinowane i łatwiejsze w stylizacji. Krem termiczny Loreal Lipidium wzbogacony został keratyną, ceramidami oraz lipidami, które skutecznie odbudowują włosy, uzupełniając ich ubytki strukturalne. Krem termiczny Loreal Lipidium pozytywnie wpływa zarówno na wygląd, jak i kondycję włosów. Dodatkowo warto stosować również inne kosmetyki odbudowujące i regenerujące włosy, na przykład szampony, odżywki oraz maski przeznaczone do włosów przesuszonych, zniszczonych, wymagających odbudowy.

Warto zainwestować w dobry sprzęt do stylizacji
Aby odbudować włosy po niszczących zabiegach stylizacyjnych warto także pamiętać o odpowiednim sprzęcie do stylizacji. Obecnie w sprzedaży można znaleźć pełną gamę różnych produktów, w tym specjalne suszarki z jonizacją, prostownice i lokówki z powłokami zabezpieczającymi włosy przed uszkodzeniem, na przykład powłokami ceramicznymi, turmalinowymi. Wtedy można zredukować ryzyko uszkodzenia włosów podczas regularnej stylizacji – tego nie potrafią najtańsze urządzenia fryzjerskie. Dobry sprzęt do stylizacji włosów sprawi, że fryzura nie tylko będzie łatwiejsza w ułożeniu, ale będzie także zdrowsza!

Podziel sie:

Dodaj opinie

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>